środa, 2 maja 2012

klasa 4 mnożenie i dzielenie praca klasowa


A
  1. Oblicz: 253·4; 321·4; 1023·9.
  2. Oblicz: 568:4; 3025:5; 1752:8
  3. Oblicz: 25; 182; 241
  4. Oblicz: 327·25; 140000·9; 205·321
  5. Oblicz: 3475:25; 119262:22; 517830:123
  6. Oblicz: 53; 025; 1123
  7. Oblicz: 24·15+5·210=
  8. Przewożono ładunek w 9 wagonach mniejszych i 7 wagonach większych. W każdym wagonie mniejszym było 15 ton ładunku, w każdym większym było 25 ton. Oblicz ciężar całego ładunku.
  9. Iloraz liczb 352 i 8 zwiększ o iloczyn liczb 45 i 5.
  10. W kinie są 594 miejsca. Na parterze jest 18 rzędów po 24 miejsca. Na balkonie są rzędy po 18 miejsc. Ile rzędów jest na balkonie?
  11. Za 3 kg pomarańczy i 2 kokosy zapłacono 13 zł, a za 4 kg pomarańczy i 2 kokosy zapłacono 16 zł. Jaka była cena kilograma pomarańczy, a jaka kokosa?
  12. Uzupełnij: ______ · 21 =231

B
  1. Oblicz: 325·4; 231·4; 1203·9.
  2. Oblicz: 548:4; 3145:5; 1572:8
  3. Oblicz: 35; 172; 541
  4. Oblicz: 237·25; 235·301, 140000·8;
  5. Oblicz: 3450:25; 119262:22; 517830:123
  6. Oblicz: 43; 125; 0123
  7. Oblicz: 240:15+5·223=
  8. Na wycieczkę jedzie 32 uczniów z klasy IV a i 30 z IV b. Koszt wycieczki wynosi 22 zł na jednego ucznia. Oblicz, ile będzie kosztować cała wycieczka.
  9. Iloczyn liczb 348 i 8 zmniejsz o iloraz liczb 45 i 5.
  10. W zbiorniku może zmieścić się 2400 000 litrów wody. Oblicz, w jakim czasie napełni ten zbiornik pompa wlewająca w ciągu godziny 60 000 litrów.
  11. Za 2 kg brzoskwiń i 3 kg moreli zapłacono 12 zł, a za 2 kg brzoskwiń i 1 kg moreli: 8 zł. Jaka była cena brzoskwiń, a jaka moreli?
  12. Uzupełnij: ______ · 31 =341

Brak komentarzy: